3. Фред се развихри, вкара 4 и остави Флуминензе в борбата за титлата (видео)

Фред се развихри, вкара 4 и остави Флуминензе в борбата за титлата (видео)

Капитанът Фред реализира четири гола при драматичната победа на шампиона Флуминензе над гостуващия Гремио с 5:4 в мач от 35-ия кръг на бразилското футболно първенство.

Така Флумимензе запази шансове да защити титлата си, въпреки че три мача преди края на сезона изостава на трето място на 5 точки от върха.

Бившият нападател на Олимпик (Лион) първо се разписа в 25-ата и в 53-ата минута, а след това изравни за 4:4 от дузпа в 78-ата минута, а три минути по-късно донесе победата на домакините.

Гостите завършиха с човек по-малко след червен картон на бившия нападател на Олимпик (Марсилия) и Шахтьор (Донецк) Брандао седем минути преди края.

Фред е на второ място в листата на най-добрите реализатори със 17 попадения, а лидер е Умберлито Борхес от Сантос с 23 гола.

Лидерът Коринтинас събра 64 точки, след като победи трудно закъсалия Сеара с 1:0 като гост с гол на резервата Луис Рамирес девет минути преди последния съдийски сигнал. Вторият Васко да Гама пък вече изостава на 2 точки след равенство 1:1 срещу средняка Палмейрас като гост.