3. Игуаин спаси точката за безидейна Аржентина в Лима (+ВИДЕО)

Игуаин спаси точката за безидейна Аржентина в Лима (+ВИДЕО)

Меси особено унил при равенство 1:1 с Перу, вижте всички резултати и класиране в зона КОНМЕБОЛ

Изравнителен гол на Гонсало Игуаин спаси точката за Аржентина в разочароващото равенство 1:1 срещу Перу в тяхната световна квалификация на „Естадио Насионал” в Лима.

Аржентина започна бавно и вече бе изоставащ в 4-ата минута, когато домакините получиха право на дузпа. Анхел ди Мариа фаулира Джеферсън Фарван, но вратарят Серхио Ромеро спаси удара на Клаудио Писаро от бялата точка, за да запази нулевото равенство.

Гостите продължиха да изглеждат унили, особено Лионел Меси. Перу взе заслужена преднина в 22-ата минута, когато защитникът Карлос Самбрано оползотвори ниско центриране на Фарфан отдясно.

Седем минути преди почивката Аржентина изравни с първата си смислена атака. Игуаин направи страхотен завършек при центриране на Езекиел Лавеци, за да запише своя 6-и гол в квалификациите.

През второто полувреме Луис Рамирес от състава на Перу удари греда. Фернандо Гаго пък се контузи в 60-ата минута и бе откаран в болница със схванат врат. Според аржентински медии Гаго е получил сътресение на мозъка, след като Пабло Гуиназу се е стоварил с цялата си тежест върху него. После обаче се е възстановил.

До края двата отбора пропуснаха по едно чисто положение – Писаро за Перу и Игуаин за Аржентина.

Въпреки равенството, Аржентина остава начело на класирането в зона КОНМЕБОЛ с актив от 14 точки от 7 мача, с една пред Колумбия и Еквадор и с две пред Уругвай и Чили. Перу има 7 точки.

Селекционерът на Аржентина Алехандро Сабела оправда слабата игра на своите футболисти със състоянието на тревното покритие.

Радамел Фалкао пък бе в основата на определената за изненадваща победа на Колумбия над Чили с 3:1 като гост след обрат на „Естадио Монументал”. В двубой, в който двата отбора завършиха с по 10 души, нападателят на Атлетико Мадрид вкара един и изработи още един гол за Колумбия.

Уругвай и Еквадор завършиха 1:1 в Монтевидео. Бившият нападател на Манчестър Сити Фелипе Кайседо даде преднина за Еквадор след 7 минути игра от дузпа преди Едисон Кавани да изравни в 66-ата минута. В добавеното време халфът на Манчестър Юнайтед Антонио Валкенсия бе изгонен.

Два гола на Саломон Рондон осигуриха победата на Венецуела над Парагвай с 2:0 като гост. С този успех венецуелците се изкачиха на 6-ата позиция в класирането с 11 точки, само с една зад Чили, който окупира последната позиция, даваща право на бараж, в последния момент. Следващия кръг е на 12 октомври.

9   Парагвай 7 1 1 5 5 : 14 -9 4

В състезание, в което два (или повече) отбора завършат с равен брой точки, класирането ще бъде определено по следната система: