3. Искан от ЦСКА донесе първа победа на Южна Корея в последния кръг от квалификациите в зона "Азия"

Хонда записа хеттрик за Япония при разгром над Йордания, Кагава също бележи

Южна Корея започна с победа световните квалификации от последния кръг в зона „Азия”. „Червените дяволи” превъзмогнаха изоставане от 0:1, за да обърнат мача си срещу Катар до 4:1 в Доха.

Нападателят Лий Кеун-Хо (на два пъти), защитникът Квак Тае-хви и резервата Ким Шин-вук бяха главните действащи лица за „Таегук Уориърс”. Иначе Юсуф Ахмед даде преднина на домакините в средата на първото полувреме. Гостите обаче стигнаха до изравнителен гол до почивката чрез искания през зимата от ЦСКА голмайстор Лий Кеун-хо, а през второто полувреме обърнаха развоя на срещата в своя полза.

През зимата се заговори, че „армейците” ще се опитат да привлекат корейския национален нападател за заместник на голмайстора Янис Зику. Най-вероятно разногласия около заплатата на Лий са осуетили трансфера в Борисовата градина.

В среща от другата група - „В” – Япония победи Йордания с 6:0, като един от головете вкара новото попълнение на Манчестър Юнайтед Шинджи Кагава, докато хеттрик наниза Кейсуке Хонда.

Други резултати от зона „Азия”:
Ливан – Узбекистан 1:1
Оман – Австралия 0:0

В група „А” води Южна Корея с 3 точки от един мач, пред Иран и Катар също с по 3, Узбекистан и Ливан с по 1. Последните три тима са изиграли по два мача.

В група „В” води Япония с пълен актив от 6 точки, пред Ирак, Австралия, Оман и Йордания, които имат по 1 точка.

За Световното първенство в Бразилия се класират първите два тима от всяка от двете групи, докато завършилите на трето място ще играят плейоф, който ще излъчи отбор за интерконтинентален бараж.