3. Клинсман остана без успех на кормилото на САЩ

Клинсман остана без успех на кормилото на САЩ

Колумбия, Парагвай, Венецуела и Еквадор записаха победи

Белгия победи САЩ с 1:0 при първото гостуване на американците под ръководството на новия старши треньор Юрген Клинсман. В 55-ата минута Николас Ломбертс отбеляза единственото попадение за домакините, които доминираха през цялата среща.

Германецът Клинсман се надяваше на първи успех в третия си мач като селекционер на САЩ след домакинското равенство срещу Мексико и загубата от Коста Рика, но неговите футболисти така и не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника.

Във Форт Лодърдейл (САЩ) Колумбия се наложи над Ямайка с 2:0 в контрола.
Теофило Гутиерес откри резултата десет минути след почивката след подаване в наказателното поле на Радамел Фалкао. Най-доброто положение за Ямайка дойде в 80-ата минута, но Омар Дейли нацели напречната греда с удар от 15 метра. Джаксън Мартинес реши всичко с второ попадение в последната минута. Той довкара отблизо отбитата от вратаря Дуейн Милър топка след шут на Пабло Армеро.

Венецуела надделя над гостуващия тим на Гвинея с 2:1 в мач с три дузпи.
Джанкарло Малдонадо беше спънат в наказателното поле и откри резултата за домакините от бялата точка в 26-ата минута. Той удвои шест минути преди почивката отново от дузпа след нарушение в пеналта срещу Йохандри Ороско. В 79-ата минута Гвинея вкара почетния гол. Камара Абу беше блъснат в наказателното поле от Хосе Мануел Рей и сам реализира 11-метровия наказателен удар.

В друга приятелска среща Парагвай разби Хондурас с 3:0 като гост. Нестор Камачо откри резултата след половин час игра, а в малко преди края Оскар Кардосо отбеляза два бързи гола, за да оформи класическия успех на тима си.

Еквадор прегази с 4:0 Коста Рика. През първата част точни бяха Суарес и Айови, а двете попадения през вторите 45 минути реализираха Кастийо и Бенитес. Коста Рика завърши срещата с човек по-малко, след като Гусман видя картона с червен цвят в 70-ата минута.