3. Кориантианс спря устрема на Атлетико Минейро (видео)

Кориантианс спря устрема на Атлетико Минейро (видео)

Диего Форлан вкара първия си гол за Интернасионал (видео)

Атлетико Минейро прекъсна серията си от 14 поредни мача без поражение, след като загуби с 0:1 като гост на Кориантианс в среща от 21-ия кръг на бразилското първенство.

Единственият гол падна в 63-ата минута и беше реализиран с глава от Пауло Андре след изпълнение на корнер.

През първата част на двубоя на стадион "Пакаембо" в Сао Пауло звездата на гостите Роналдиньо създаде няколко голови възможности, но Атлетико не се възползва от тях. След почивката бившият бразилски национал беше обезличен от халфовата линия и защитата на домакините.

Отборът от Бело Орисонте завърши с десет души, след като защитникът Жуниор Сезар получи червен картон в последната минута на редовното време.

Атлетико Минейро остана на първо място във временното класиране с 44 точки. Същият актив има и Флуминензе. Отборът от Рио де Жанейро завърши наравно 2:2 навън срещу Фигейрензе.

Диего Форлан вкара първия си гол за Интернасионал при категоричната победа на отбора от Порто Алегре с 4:1 у дома срещу Фламенго.

Голмайсторът на Мондиал 2010 изравни след половин час игра, а малко по-рано вратарят Муриел подари топката на Вагнер Лов, който откри резултата в полза на гостите.

Преди почивката Жосимар даде аванс на Интер, а през втората част Дамиао и отново Форлан оформиха победата с 4:1 в полза на клуба от Порто Алегре.