3. Коринтианс и Васко да Гама с победи в Бразилия

Коринтианс и Васко да Гама с победи в Бразилия

Коринтианс и Васко да Гама спечелиха своите мачове в първенството на Бразилия и имат пет точки преднина на върха в Кампионато Бразилейро.

Коринтианс и Васко да Гама спечелиха своите мачове в първенството на Бразилия и имат пет точки преднина на върха в Кампионато Бразилейро. Отборът на Васко, който спечели купата на страната по-рано през сезона, надигра с 2:0 Ботафого в дербито на Рио де Жанейро, докато Коринтианс триумфира с 2:1 срещу застрашения от изпадане Атлетико Паранензе. Васко да Гама, под ръководството на временния треньор Кристовао Боргес, успя да надиграе Ботафого след голове на Фелипе Бастош в 15-ата минута и на Деде след един час игра.

Полузащитникът Диего Соуса пропусна дузпа и не успя да вкара още едно попадение във вратата на Ботафого. Васко завърши срещата с 10 души заради червен картон на Ромуло четвърт час преди края.

Коринтианс вкара два гола в първите пет минути на двубоя си с Атлетико. Точни за отбора от Сао Пауло бяха Паулиньо и Емерсон във втората и петата минута на срещата. Четири минути след началото на второто полувреме полузащитникът Пауло Байер върна едно попадение за тима от Парана.

След 34 изиграни кръга Васко да Гама и Коринтианс имат по 64 точки, с пет повече от шампиона Флуминензе и отбора на Фигейрензе.