3. Коринтианс пак на върха в Бразилия

Коринтианс пак на върха в Бразилия

С човек по-малко Коринтианс обърна гостуващия Авай с 2:1 в мач от 32-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така възпитаниците на Тите поведоха в класирането с 58 точки шест кръга преди края.

Робиньо изведе гостите напред в 12-ата минута, а малко след почивката Леандро Кастан от Коринтианс получи червен картон. Въпреки че останаха с 10 души на терена, домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Емерсон и на Лиедсон с глава.
Досегашният лидер Вашко да Гама падна на второ място също с  58 точки след нулево равенство като домакин на Сао Пауло.

Гостите не успяха да спечелят в осми пореден мач от  първенството и на практика вече загубиха шансове за титлата, след като изостават на 8 точки зад водачите в класирането.

Ботафого остана трети с 55 точки след успех с 1:0 над  гостуващия Крузейро. Себастиан Абреу с девети си гол за сезона  донесе успеха на домакините, които прекъснаха серия от две поредни загуби.

Флуминензе се изкачи на четвърто място с 53 точки след победа с 2:1 над Сеара като гост. Двете попадения за успеха  реализира Рафаел Собис. Фламенго пък падна на пето място с 52 точки след 2:4 при гостуването си на Гремио. Андре Лима реализира два гола, а  домакините наваксаха пасив от 0:2, за да стигнат до пълен обрат  с късни попадения на Дъглас и Есекил Мирайес.

Фигейрензе се изкачи на осмо място с 50 точки, след като постигна четвърта поредна победа. Резервата Родриго Фернандес се разписа два пъти при успеха с 2:1 над гостуващия Баия.