3. Коринтианс с важна крачка в борбата за първото място

Коринтианс с важна крачка в борбата за първото място

Вижте всички резултати от играните до момента мачове от 34-ия кръг на бразилското първенство

Отборът на Коринтианс направи важна крачка към борбата си за завършване на първото място в крайното класиране в бразилската Серия А, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Атлетико Паранаензе в среща от 34-ия кръг на шампионата на страната.

Паулиньо (3’) и Емерсон (5’) дадоха аванс от два гола на Коринтианс само след пет минути игра. Преднината на домакините от две попадения се запази и до почивката на мача, а малко след подновяването на играта Байер (49’) върна надеждите на Атлетико, че може да измъкне нещо от срещата, след като се разписа за 2:1. Гостите обаче така и не достигнаха до второ попадение и по този начин си тръгнаха без точка от сблъсъка.

След победата Коринтианс има актив от 61 точки и в момента е начело в подреждането. Вторият - Вашку да Гама, който е с 58 пункта, в момента играе срещу Ботафого, като при успех ще се изравни по точки на върха с Коринтианс. Атлетико Паранаензе е в зоната на изпадащите, на 18-ото място с 34 пункта.

Ето и всички резултати от играните до момента мачове от 34-ия кръг в бразилската Серия А:

Сао Пауло 2:0 Авай
Флуминензе 1:2 Америка Минейро
Фигейрензе 2:1 Атлетико Минейро
Гремио 2:2 Палмейрас
Коритиба 2:0 Фламенго
Коринтианс 2:1 Атлетико Паранаензе
Сеара 2:3 Сантос