3. Коринтианс се изложи срещу последния

Коринтианс се изложи срещу последния

Коринтианс запази лидерската позиция в бразилското първенство, въпреки загубата с 1:2 при гостуването на последния в класирането Америка Минейро.

Коринтианс запази лидерската позиция в бразилското първенство, въпреки загубата с 1:2 при гостуването на последния в класирането Америка Минейро. Коринтианс е начело само благодарение на повече постигнати победи от Васко да Гама, който също претърпя загуба в 33-ия кръг - с 0:2 като гост на Сантос. Коринтианс и Васко имат по 58 точки, а трети с 2 точки по-малко излезе Флуминензе след победа над Интернасионал с 2:1.

В основата и на двата гола за победата на Флуминензе беше бившият плеймейкър на Барселона и Челси Деко. Рафаел Мура откри резултата за Флуминензе след центриране на Деко в 17-а минута, а Рафаел Собис реализира втория гол за гостите отново след пас на Деко.

Бразилският национал Неймар отново бе блесна при победата на Сантос с 2:0 над Васко да Гама. Нападателят откри резултата от пряк свободен удар в 4-а минута, а партньорът му в атака Боргес удвои резултата в 73-а минута.

Отборът на Роналдиньо - Фламенго, също запази шансове за титлата след разгромна победа с 5:1 над Крузейро. Фламенго е на 3 точки от лидерите Коринтианс и Васко. Хеттрик за Фламенго реализира Тиаго Невеш, а два гола добави Дейвид. В класирането начело е Коринтианс с 58 точки и повече победи от втория Васко да Гама, който също има 58 точки, следват Флуминензе 56, Ботафого 55, Фламенго 55 и други.