3. Палмейрас спечели купата на Бразилия

Палмейрас спечели купата на Бразилия

Палмейрас триумфира с купата на Бразилия, след като постигна равенство 1:1 в мач реванш срещу Коритиба. Преди седмица тимът на Луис Фелипе Сколари спечели първата среща с 2:0 на собствен терен и с общ резултат 3:1 спечели финала.

Палмейрас триумфира с купата на Бразилия, след като постигна равенство 1:1 в мач реванш срещу Коритиба. Преди седмица тимът на Луис Фелипе Сколари спечели първата среща с 2:0 на собствен терен и с общ резултат 3:1 спечели финала.

Резервата Айртон изведе Коритиба напред след малко повече от час игра от пряк свободен удар, но четири минути по-късно Бетиньо изравни с глава след центриране от фаул на Маркуш Асунсао. С успеха Палмейрас си осигури участие в най-престижния южноамерикански клубен турнир за Копа Либертадорес.

Титлата е първа за Сколари, след като той изведе Бразилия до златните медали на Мондиал 2002. Специалистът също така за четвърти път в кариерата си вдигна купата на Бразилия след 1998 година също с Палмейрас, с Гремио (1994) и с Крисиума (1991).