3. Ривър Плейт направи зрелищно равенство срещу Нюелс Олд Бойс

Ривър Плейт направи зрелищно равенство срещу Нюелс Олд Бойс

Ривър изпусна шанс да излезе на второ място след 3:3 в 6-ия кръг

Ривър Плейт пропусна "златен" шанс за излизане на второ място в аржентинското първенство по футбол, след като пропиля два гола преднина за крайното равенство 3:3 срещу Нюелс Олд Бойс в среща от шестия кръг на аржентинското първенство по футбол.

Пабло Перес откри резултата за гостите Нюелс Олд Бойс още в 12-та минута, но Ривър стигна до пълен обрат и поведе с два голадо 67-та минута. Легендарният френски нападател Давид Трезеге, който има и аржентински корени, изравни в 20-та минута, а само три по-късно уругваецът Родриго Мора даде аванс на домакините.

Те поведоха с 3:1 в средата на втората част чрез Роджелио Мори, но мачът съвсем не беше свършил. Инасио Скоко, преминал през гръцкия АЕК Атина, намали с гол от дузпа в 70-та минута и още в следващата по-сериозна атака изравни за крайното 3:3.

Това остави Ривър на девето място, докато Нюелс Олд Бойс зае втората позиция с точка изоставане от Бока Хуниорс. Шампионите завършиха наравно 1:1 като гости на Архентинос Хуниорс.