3. Рожерио Сени изигра мач №1000 в кариерата си

Рожерио Сени изигра мач №1000 в кариерата си

Вратарят Рожерио Сени, който е и най-резултатният играч на този пост в света, изигра мач номер 1000 с екипа на Сао Пауло. 38-годишният Сени е от 21 години в отбора, а юбилейната среща беше от 22-ия кръг на бразилското първенство срещу Атлетико Минейро, спечелена с 2:1. Преди срещата Сени получи плакет, сувенири, както и овациите на публиката.

Рожерио Сени стана третият футболист, който има 1000 и повече мачове за бразилския си клуб. Пред него са Кралят на футбола Пеле със 1115 мача за Сантос и Роберто Динамите, който има 1110 мача за Васко да Гама. От фаулове и дузпи Сени е отбелязал 103 гола.

Сао Пауло започна мача устремно и откри резултата още в 1-ата минута чрез Лукаш, който получи перфектен пас между двама защитници и вкара сам срещу вратаря. Гостите от Минас Жераис изравниха обаче в 10-ата чрез Ревер, който засече центриране на Даниел Карвальо от корнер.

През второто полувреме домакините отново вкараха, този път в 52-ата минута. Разписа се Дагоберто от 30 метра, който изпрати топовен удар до дясната греда. Победата изкачи Сао Пауло на 1-о място в класирането с 41 точки, като с по 40 следват Ботафого и Коринтианс, които имат и един мач по-малко. Ботафого пък изпревари Коринтианс по голова разлика, след като разгроми Сеара с 4:0.