3. САЩ и Мексико започнаха с победи квалификациите за Мондиал 2014 (+ВИДЕО)

САЩ и Мексико започнаха с победи квалификациите за Мондиал 2014 (+ВИДЕО)

Вижте резултатите от първите мачове в третия кръг на зона КОНКАКАФ

САЩ и Мексико започнаха своите квалификации за Мондиал 2014 с победи от по 3:1.

Американците надиграха Антигуа и Барбуда в среща от група „А” в третия кръг на зона КОНКАКАФ играна във Флорида. Головете отбелязаха Карлос Боканегра, Клинт Демпси и Еркулес Гомес. Антигуа отговори с попадение на резервата Питър Байърс, но не успя да реализират още и тимът на Юрген Клинсман си осигури успеха в 71-ата минута с гола на Гомес.

Карлос Салсидо и Джовани Дос Сантос пък дадоха комфортна преднина на Мексико в първите 15 минути на срещата им срещу Гаяна от група „В”. Преднината на „ацтеките” стана класическа след автогол на Джон Родригес, но Гаяна върна едно попадение, след като Хектор Морено отклони топката в собствената си мрежа малко след един час игра.

Хондурас, който бе представител на КОНКАКАФ на последното Световно първенство заедно със САЩ и Мексико, претърпя поражение 0:2 от Панама като домакин в група „С”, като Блас Мигел реализира и двата гола през второто полувреме.

В друга среща от същата група Канада успя да надделее с 1:0 над домакина Куба, въпреки че вратарят им Ларс Хиршфелд бе изгонен през второто полувреме

Първите два тима от всяка от трите групи се класират за финалния кръг на квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия.

САЩ и Мексико започнаха своите квалификации за Мондиал 2014 с победи от 3:1.

Американците надиграха Антигуа и Барбуда в среща от група „А” в третия кръг на зона КОНКАКАФ играна във Флорида. Головете отбелязаха Карлос Боканегра, Клинт Демпси и Еркулес Гомес. Антигуа отговори с попадение на резервата Питър Байърс, но не успя да реализира още и тимът на Юрген Клинсман си осигури успеха в 71-ата минута с гола на Гомес.

Карлос Салсидо и Джовани Дос Сантос пък дадоха комфортна преднина на Мексико в първите 15 минути на срещата им срещу Гаяна от група „В”. Авансът на „ацтеките” стана класически след автогол на Джон Родригес, но Гаяна върна едно попадение, след като Хектор Морено отклони топката в собствената си мрежа малко след час игра.

Първите два тима от всяка от трите групи се класират за финалния кръг на квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия. Тогава отборите ще играят на принципа "всеки срещу всеки" на разменено гостуване и първите три отбора в групата ще заминат за "страната на кафето".