3. САЩ най-накрая успя да вкара повече от един гол при Клинсман

САЩ най-накрая успя да вкара повече от един гол при Клинсман

Янките надиграха като гост с 3:2 Словения

Отборът на САЩ записа хубава победа в контрола с 3:2 над Словения като гост. В Любляна тимът на Юрген Клинсман вкара три гола за едно полувреме и успя да грабне победата.

Нападателят на Инглощад Едсон Бъдъл откри резултата за гостите в 9-ата минута. Стрелецът на ПСВ Тим Матавц изравни в 26-ата минута. Клинт Демпси в 41-ата и Жози Алтидор от дузпа в 43-ата минута обаче донесоха два гола преднина на Щатите в края на първата част.

Матавц върна едно попадение в 61-ата минута, но словенците не можаха да постигнат повече и продължават с неубедителните си представяния след провала в европейските квалификации.

Интересното е, че това бе едва втора победа за САЩ откакто Клинсман пое тима след тази над Хондурас. Янките записаха равенство с Мексико и загуби от Коста Рика, Белгия, Еквадор и Франция. Интересното е, че това е първият мач на САЩ при Клинсман, в който тимът му вкарва повече от един гол.