3. САЩ постигна историческа победа над Мексико (видео)

САЩ постигна историческа победа над Мексико (видео)

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес бе близо до изравнителен гол в 88-а минута, но вратарят Тим Хауърд спаси

САЩ постигна първа победа в историята като гост над Мексико. Тимът на германския специалист Юрген Клинсман се наложи с 1:0 в контролна среща, играна на "Ацтека" в Мексико Сити.

Единственото попадение в срещата реализира резервата Майкъл Ороско Фискал в 80-а минута, след като се възползва от подаване с пета от Терънс Бойд и с удар покрай вратаря Гилермо Очоа вкара първия си гол за националния отбор на САЩ. Ороско Фискал играе в мексиканския клуб Сан Луис.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес бе близо до изравнителен гол в 88-а минута, но вратарят Тим Хауърд спаси удара му с глава. Така мексиканците спряха еуфорията в страната си, след като преди броени дни триумфираха с олимпийската титла на футболния турнир в Лондон. САЩ имаше 23 загуби и един равен при .