3. Сенегал излъга Мароко като гост

Сенегал излъга Мароко като гост

Минимален успех с 1:0 за "лъвовете" на Ерик Герец

Гол през първата част бе достатъчен на Сенегал да спечели с 1:0 приятелслкия мач срещу Мароко в Маракек.

От самото начало „лъвовете” не дадоха на домакините да наложат своя по-техничен стил на игра и превърнаха играта в силова битка за всеки сантиметър.

Папис Сисе можеше да вкара първи, но пропусна в 4-ата минута, когато би леко и стражът на Мароко Надир Ламягри спаси.

Садио Мане свърши цялата работа по крилото и пусна удобна топка за Конате, който от няколко метра изведе Сенегал напред в 11-ата минута – 0:1.

Сенегалците имаха още няколко удобни шанса да вкарат втори гол, но завършващият удар ги подведе.

Мароко пък нямаше късмет да изравни при едно центриране на Марк Бусуфа от Анжи, което беше засечено от Карим Сали над гредата.

Сенегал диктуваше темпото на мача до края и отборът на Ерик Герец се поздрави с минимален успех преди квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия.