3. Серо Пертеньо стана шампион на Парагвай

Серо Пертеньо стана шампион на Парагвай

Серо победи Олимпия с 2:1 в последния кръг на "Апертура"

Серо Портеньо стана шампион на Парагвай след победа над големия си съперник Олимпия с 2:1 в последния кръг на шампионата "Апертура".
Серо Портеньо изоставаше с две точки от Олимпия кръг преди края, но след драматичен успех на Националния стадион "Дефенсорес дел Чако" спечели титлата.

Двубоят започна лошо за Серо след червен картон на уругваеца Валтер Лопес още в 8-а минута за удар с лакът срещу противников играч.
Численото равенство на терена бе възстановено само десетина минути по-късно след директен червен картон за опасно нарушение на перуанеца Ренсо Реворедо.

Серо поведе с голове на Сантяго Салседо в 36-а минута от дузпа и на Хонатан Фабро от фаул в 65-а минута.

Олимпия остана с девет души на терена след втори жълт картон на Едуардо Аранда, но въпреки това върна един гол чрез резервата Арналдо Касторино 15 минути преди края.