3. Вашко да Гама излезе начело в Бразилия

Вашко да Гама излезе начело в Бразилия

Отборът на Вашко да Гама пропусна шанса да излезе еднолично начело в бразилското първенство, след като завърши 2:2 като гост на Атлетико Паранаензе в мач от 29-ия кръг.

За Вашко се отвори идеална възможност след вчерашната домакинска загуба на водача Коринтианс с 0:2 у дома от Ботафого. С равенството обаче Вашко единствено се изравни с Коринтианс и двата състава имат по 51 точки. С мач по-малко е съставът на Ботафого, който има 49, следват Сао Пауло и Фламенго с по 48, Флуминенсе с 47, Интернасионал (Порто Алегре) с 44.

Атлетико Паранаензе, който е в зоната на изпадащите, поведе с 2:0 до 25-ата минута. Най-напред Пауло Байер откри резултата в 15-ата, а в 23-ата Жофре Мендес Герон удвои. С две попадения на Елтон в 66-ата и в 82-ата минута обаче "мореплавателите" се спасиха от поражението.

Друг отбор от зоната на изпадащите- Атлетико Минейро, се наложи с 2:1 над Сантос. Звездата на гостите Неймар получи червен картон в 84-ата минута, като в началото на второто полувреме съотборникът му Кристиан също беше изгонен и така Сантос приключи мача с 9 души.

С победата Атлетико Минейро събра 30 точки е се доближи на 1 от спасителното 16-о място, сега заемано от Крузейро. Флуминенсе се наложи с 3:1 над Коритиба, като звездата Фред реализира хеттрик. Той се разписа в 24-ата, 72-ата и в 75-ата минута, а през първата част Маркош Аурелио изравни за гостите.