3. Вашко да Гама увеличи преднината си на върха (видео)

Вашко да Гама увеличи преднината си на върха (видео)

Вашко надигра Крузейро с 3:0 като гост

Плеймейкърът Диего Соуса реализира хеттрик при победата на Вашко да Гама с 3:0 като гост над Крузейро в мач от 26-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така възпитаниците на Кристовао Борхес записаха пети пореден мач без поражение и събраха 49 точки. Крузейро завърши мача с човек по-малко след червен картон на Маркиньос Парана заради грубо нарушeние срещу Соуса. Гостите записаха седми пореден мач без успех и се свлякоха на 16-о място в класирането.

Коринтинанс се завърна на второ място с 47 точки след успех с 1:0 над гостуващия Баия. Марсио Емерсон отбеляза единственото попадение в мача в 57-ата минута. Голмайсторът беше отстранен от игра с втори жълт картон и червен картон шест минути преди края заради забавяне на играта при смяната му.

Сао Пауло измъкна 2:2 като гост на Ботафого, но падна на трето място с 46 точки. Домакините взеха два гола аванс до почивката чрез Себастиан Абреу. Енрике намали в средата на втората част, а ветеранът Ривалдо изравни във втората минута на даденото от съдията продължение. Така Ботафого остана четвърти с 45 точки.

Фламенго прекъсна серията си от десет мача без победа след труден домакински успех с 2:1 над последния в класирането Америка. Гостите поведоха след половин час игра след точен удар от дузпа на Кемпес. Дейвид изравни след малко повече от час игра, а Тиаго Невеш донесе обрата две минути преди края.

Така тимът на Вандерлей Люксембурго събра 41 точки и се изравни със защитаващия титлата си Флуминензе. Шампионите стигнаха само до 1:1 срещу Атлетико Паранаензе и то с гол от спорна дузпа на Фред в третата минута на даденото от съдията продължение.