3. Васко да Гама отново пропусна възможността да излезе начело

Васко да Гама отново пропусна възможността да излезе начело

Отборът на Васко да Гама завърши наравно 0:0 с Коринтианс

Васко да Гама завърши 0:0 с Коринтианс в среща от 14-ия кръг на бразилското първенство и за пореден път пропусна възможността да излезе на 1-о място в класирането. Сега мореплавателите имат 31 точки, но и мач повече от Атлетико Минейро, чиято среща с Фламенго беше отложена. Двата отбора показаха типичен мач от бразилското първенство в последните няколко сезона- бавно темпо, липса на всякакви скоростни атаки и фаулове в центъра. Флуминензе запази на 3-ото място в класирането и вече има 29 точки, след като победи с 2:0 Коритиба.

И тази среща вървеше в същата посока, но в 82-ата минута защитникът на домакините от Корибита- Айртон, беше отстранен с червен картон. Тогава в рамките на 3 минути- в 85-ата и в 88-ата Фабио Перейра и Фред направиха 2:0 за Флу. Гремио запази 4-ата позиция след успех с 3:1 над Баия и вече има 27 точки. Блумер Елано вкара за Гремио от дузпа в 32-ата минута, а в 65-ата Леандро Фаел изравни за гостите от Севера. Джоузеф Соуза в 88-ата и Марсело Морено в 90-ата изковаха победата на отбора от Порто Алегре, а Алесандро от Баия получи червен картон между 2-ия и 3-ия гол.

Сао Пауло постепенно започва да набира скорост, след като половината от миналогодишния състав беше подменен. Те успяха да измъкнат победа с 1:0 на собствен терен над Спорт Ресифе с единствен гол на Адемилсон и вече с 25 точки са на 6-о място. Резултати от 14-ия кръг: Коритиба- Флуминензе 0:2, Крузейро- Понте Прета 1:2, Гремио- Баия 3:1, Наутико- Сантос 3:0, Сао Пауло- Спорт Ресифе 1:0, Васко да Гама- Коринтианс 0:0, Португеза- Фигейрензе 2:0, Атлетико Гоянензе- Ботафого 1:2, Палмейрас- Интернасионал 0:1.