3. Венецуела поднесе поредната изненада на Копа Америка (видео)

Венецуела поднесе поредната изненада на Копа Америка (видео)

Победен гол на бивш играч на Вихрен прати Венецуела на исторически полуфинал с Парагвай

Отборът на Венецуела не остана по-назад от Парагвай, Уругвай и Перу и на свой ред също поднесе изненада на зрителите на Копа Америка за ужас на надъханите чилийци, а под светлината на прожекторите попадна футболист, подвизавал се само допреди няколко години в родната "А" група.

Късно през нощта венецуелците постигнаха победа над фаворита Чили с 2:1 и по този начин се класираха на полуфинал на първенството на Южна Америка за пръв път в своята история.

Освалдо Вискарондо даде преднина на Венецуела в 34-ата минута, разписвайки се с глава след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Чили.

В оставащите минути докрая на първата част и в началото на втората чилийците имаха няколко възможности да изравнят, но точността изневери на техните изпълнители. Десетина минути след почивката Умберто Суасо дори разтресе напречната греда, а малко по-късно същото стори и Хорхе Валдивия с мощен удар от границата на наказателното поле.

Неизбежното се случи в 70-ата минута, когато натискът на отбора на Чили най-после даде резултат в лицето на Суасо, който възстанови равенството с удар от близко разстояние.

Попадението даде още повече сили на чилийците и те се впуснаха стремително в атака в опитите си да доведат нещата докрай още в редовното време. Те обаче бяха изненадани десет минути преди края на редовните деведесет.

Центриране на Браво във вратарското поле на Чили намери бившия бранител на Вихрен (Сандански) Габриел Сичеро, който от непосредствена близост отбеляза скъпоценен гол за своя тим за радост на невярващите венецуелски фенове. Сичеро бе част от отбора на Вихрен през 2006 година, докато неговия брат Алехандро Сичеро игра за Литекс в периода от 2005 до 2008 година.

И за да бъде драмата пълна двата отбора завършиха срещата с човек по-малко. Първо в 83-ата минута Медел от чилийския тим получи втори жълт картон и остави съотборниците си в изключително важен момент. Ринкон пък бе изгонен в самия край на срещата, възстановявайки численото равенство.

По този начин в сряда отборът на Венецуела ще играе исторически полуфинал срещу Парагвай.