3. Венецуела пренаписа историята, победи Аржентина за първи път (видео)

Венецуела пренаписа историята, победи Аржентина за първи път (видео)

Защитник на Атлетик Билбао донесе историческата победа с 1:0 над Лео Меси и компания

Пред препълнените трибуни на стадион „Хосе Антонио Анцоатеги”  в Пуерто де ла Крус националният отбор на Венецуела записа историческа първа победа над двукратния световен шампион Аржентина. Триумфът бе изкован с минималното 1:0 след гол на Фернандо Аморебиета малко след изтичането на час игра.

Фантастичната защита на домакините бе в основата на успеха. Това бе втори мач и за двата състава в световните квалификации за Мондиала в Бразилия през 2014 година.

Венецуела започна срещата с намерението да покрива всички празни пространства отзад и да контрааткува при всеки удобен шанс. Аржентина с всички свои звезди опитваше да пробие стената пред себе си, а Лео Меси, Гонзало Игуаин и Пабло Сабалета отправиха неточни удари в началото. „Гаучосите” заиграха с повече пасове и Меси шутира в 18-ата минута, но стражът Вега изби в корнер.

Таранът на Малага Саломон Рондон пропусна най-изгодната ситуация за Венецуела през първата част. Той се измъкна от централната двойка защитници на гостите, но ударът му с глава мина над гредата на Андухар. Хуан Аранго опита да изненада Андухар със запазената си марка – топовен изстрел отдалеч, но вратарят се справи.

Втората част бе коренно противоположна. Венецуела загърби защитната тактика и взе нещата в свои ръце. Домакините, подкрепяни от буйните фенове по трибуните, сътворяваха положение след положение, но Аржентина някак се справяше. Аранго на три пъти видя шутовете си спасени от Андухар, но после се оказа асистент.

В 62-ата минута Аранго центрира, централният защитник на Атлетик Билбао Фернандо Аморебиета се изплъзна от опеката на противник и с насочен хубав удар с глава прати кълбото неспасяемо в мрежата за 1:0.

Аржентина тотално разочарова във финалните минути на мача. На терена за тима на Алехандро Сабела се появиха Хавиер Пасторе, Евер Банега и Родриго Паласио, но гостите така и не можаха да застрашат сериозно Вега до края.

Така Венецуела се изравни по точки с Аржентина, като и двете страни имат по 3 точки след изиграването на 2 кръга от борбата за Мондиал 2014 в зона Южна Америка.