3. Алмагро спечели коридата срещу сънародника си Вердаско

Алмагро спечели коридата срещу сънародника си Вердаско

Николас Алмагро спечели испанския сблъсък от четвъртия кръг на „Ролан Гарос” срещу сънародника си Фернандо Вердаско. На четвъртфиналите пък Алмагро ще се изправи срещу друг испанец, като това ще бъде кандидатът за пета шампионска титла Рафаел Надал.

Алмагро преодоля седмия в схемата Вердаско, разчитайки на тежък форхенд от основната линия. Двубоят на корт „Сюзан Ланглен” приключи сравнително бързо за 2 часа и 12 минути с резултат 6-1, 4-6, 6-1, 6-4 за 24-годишния Алмагро.

Алмагро, който с днешната победа дублира най-доброто си постижение на „Ролан Гарос” от 2008 г., сложи край на срещата при първи мачпойнт, когато Вердаско не намери очертанията на корта и форхендът му падна на милиметри отвъд основната линия.