3. Димитър Кузманов бе избран за най-добър тенисист до 16 г.

Димитър Кузманов бе избран за най-добър тенисист до 16 г.

Младият български талант Димитър Кузманов беше избран за Тенисист на годината за юноши до 16 години в традиционната класация на европейската тенис асоциация Tennis Europe. Той завърши сезона като номер 1 в ранглистата в тази възрастова група след силно представяне през сезона, в който българинът достигна до финала на пет и спечели три от общо седемте турнира до 16 години, в които взе участие.

Втори в класацията за юноши до 16 години остана испанецът Аксел Алварес, а трети е сърбинът Мики Янкович. За първото си място Димитър Кузманов ще вземе предметна награда от един от спонсорите на Tennis Europe - Полар, а БФТ ще получи официално наградата на конгреса на европейската асоциация през април следващата година. Кузманов е вторият българин общо и първият до 16 години, който печели престижната награда в 19-годишната й история.

Досега победител е ставал само Григор Димитров за юноши до 14 години през 2005 година.