3. Дуди Села изхвърли Родик от турнира в Лондон

Дуди Села изхвърли Родик от турнира в Лондон

Израелецът покоси четикратния шампион в "Куинс Клъб"

Израелецът Дуди Села сътвори изненадата на турнира в „Куинс Клъб”, Лондон. Нисичкият израелец игра с голямо сърце и изхвърли от състезанието четирикратния шампион Анди Родик още във втория кръг.

25-годишният села игра много вдъхновено и изключително разнообразно, за да стигне до победата. През целия мач той нито за момент не се пречупи и респектира от своя съперник и това му помогна изключително много за победата. С илизания на мрежата, къси топки, слайс и бомби от любимия си бекхенд 63-ият в света си осигури победата.

В първия сет Села направи един феноменален гейм, с който поведе с 3-1 и след това плавно затвори частта с 6-4.

Във втория сет нещата закономерно стигнаха до тайбрек. В него Родик като че ли имаше леко предимство, но накрая подари мачбол при сервис на Села (преди това отрази един със свой сервис), след като не видя добре една топка, мислейки, че тя е в аут и я прати в мрежата. В последната точка, с невероятно атрактивен плонж, Села спечели мача.

На четвъртфиналите Села ще срещне Райнер Шутлер, който се класира без игра напред след отказване на Ришар Гаске.

Междувременно испанецът Фелисиано Лопес, който вчера надигра Григор Димитров, не срещна никакви проблеми с французина Жулиен Бенето и го победи с 6-2, 6-4.