3. Две тенисистки на „Локо 98” в националния тим на България за европейското

Две тенисистки на „Локо 98” в националния тим на България за европейското

Двете водещи тенисистки на ТК „Локо 98” (Пд) - Александра Митровска и Силвия Желязкова, ще бъдат включени в националния девически отбор на България за предстоящите европейски първенства – лично и отборно

Двете водещи тенисистки на ТК „Локо 98” (Пд) - Александра Митровска и Силвия Желязкова, ще бъдат включени в националния девически отбор на България за предстоящите европейски първенства – лично и отборно, за юноши и девойки до 18-годишна възраст. Това ясно след големия успех  спечелването на две шампионски титли при девойките, на сингъл и на двойки, които постигна пловдивският тенис клуб на държавното лично първенство за девойки до 18 години „Девин Къп” в Добрич, съобщиха от пресслужбата на клуба.

С титлата си Митровска вече на 100% си осигури участие на личния еврошампионат, който ще се проведе от 19 до 25 юли в швейцарския град Клостерс. Тя ще бъде водена в Швейцария от главния треньор на ТК „Локо 98” Милко Милев.
Силвия Желязкова почти сигурно също ще пътува, но за европейското отборно първенство като победителка заедно с Митровска в игрите по двойки на републиканското в Добрич.

„Да, Силвия най-вероятно ще бъде втори или трети човек на европейското отборно първенство след златния си медал на двойки в Добрич”, потвърди Милко Милев, който ще води националките на европейското като капитан на девическия национален отбор – „Отборният еврошампионат ще се проведе от 28 юни до 3 юли, но все още не е решено точно къде ще бъде – в Чехия или в Испания”.

Както е известно на държавното първенство в Добрич поставената под № 1 в основната схема Алекс Митровска стана републиканска шампионка и спечели без игра титлата на сингъл, след като нейната съперничка Анна Велева от ТК Лозенец 2000 не се появи на корта. Така възпитаничката на клуба от „Лаута” и главният треньор Милко Милев грабна златния медал само с един загубен сет на полуфинала, който спечели с 6:4, 3:6, 6:1 срещу младата надежда на пазарджишкия тенис Борислава Ботушарова. Преди това Алекс Митровска изхвърли последователно от турнирната схема Габриела Михайлова („Спорт палас”-Сливен) с 6:1, 6:1 и Диди Фачикова („ЦСКА”-София) с 6:3, 6:2.

При двойките топсъстезателките на „Локо 98” (Пд) Силвия Желязкова и Александра Митровска спечелиха убедително шампионската титла и златните медали при девойките до 18 години. На финала възпитаничките на клуба от „Лаута” разбиха за около час с 6:4, 6:1 водачките в схемата - сестри Вержини и Елеонор Чакърови от „ТК Драгалевци”. Поставените под № 2 в схемата Митровска и Желязкова развинтиха в І кръг с 6:0, 6:2 Мария Димитрова („Левски-Спартак” - София) и Габриела Михайлова („Спорт палас” - Сливен), а на полуфиналите Алекс и Силви сломиха съпротивата на третите в схемата Камелия Димитрова („Лозенец 2000”- София) и Виктория Тодорова („СБС” - София) с 3:6, 6:3, 10:5. Така Митровска спечели две титли на държавния шампионат при 18-годишните – на сингъл и в карето.

Николай Кoдинов и Пламен Авуски от „Локо-98” (Пд) се задоволиха с бронзовите отличия след загуба на полуфиналите с 6:3, 3:6, 5:10 от поставените под № 2 в схемата Никола Телкеджиев- Ибрахим Кърмаджъ от „ТК Локомотив” (Пд).