3. Енен срещу Шарапова на "Ролан Гарос"

Енен срещу Шарапова на "Ролан Гарос"

Четирикратната шампионка Жустин Енен от Белгия се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Четирикратната шампионка Жустин Енен от Белгия се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 22 Енен се наложи над Клара Закопалова от Чехия с 6-3, 6-3 общо за 75 минути. Двубоят се доигра, след като снощи беше прекъснат заради тъмнина при 6-3, 3-2 за белгийката.

Победителката на "Ролан Гарос" от 2003, 2005, 2006, 2007 година даде само гейм на съперничката си днес, за да запише 23-та поредна победа в Париж. 27-годишната Енен ще се изправи в третия кръг срещу 12-та в схемата Мария Шарапова (Русия).

Полуфиналистката от 2007 година Шарапова снощи поведе с 6-3, 2-2 срещу Кирстен Флипкенс от Белгия. В доиграването днес тя допусна пробив, но след това спечели четири поредни гейма, а с това и мача.

Представителката на домакините Марион Бартоли имаше проблеми срещу сънародничката си Оливия Санчес. Поставената под номер 13 стигна до успеха със 7-5, 6-2 и за място на осминафиналите ще се изправи срещу Шахар Пеер от Израел.