3. Фед би приятеля си Вавринка в Париж

Фед би приятеля си Вавринка в Париж

Световният номер едно Роджър Федерер продължава по план защитата на титлата си от "Ролан Гарос".

Световният номер едно Роджър Федерер продължава по план защитата на титлата си от "Ролан Гарос". Швейцарският ас победи сънародника си Станислас Вавринка с 6-3, 7-6(5), 6-2 след един час и 56 минути игра на централния корт в Париж. Двамата са олимпийски шампиони на двойки от Пекин 2008 г.

Доминацията на световния номер едно от Базел в началото се изрази в два брейка от три възможности. Така първата част бе спечелена убедително от ФедЕкс за 31 минути.

24-годишният съперник от Лозана показа зъби във втория сет. Вавринка поведе с ранен пробив и изглеждаше фаворит в сета до момента, в който водеше с 4-2. Тогава Роджър вдигна оборотите, върна брейка и доведе нещата до тайбрек. В него Федерер поведе от началото и не допусна изненада – 7:5 точки.

Тук някъде интригата в мача, ако я е имало изобщо, умря. Шампионът от Париж направи два убедителни пробива на партньора си на двойки за 2-1 и 4-1. Стигна се до 5-2 гейма и носителят на рекордните 16 титли от турнирите на Големия шлем сервираше за спечелване на осминафиналната среща. Роджър стигна до мачбол при 40:30 и затвори двубоя.

Федерер приключи с 31 печеливши удари (седем аса) срещу 27 непредизвикани грешки в мача. Той вкара 66 процента от първия си сервис, докато Станислас Вавринка имаше 55. Следващият съперник на Роджър ще бъде или Робин Сьодерлинг, или Марин Чилич.

Източник: racketi.com