3. ФедЕкспрес с победа номер 700

ФедЕкспрес с победа номер 700

Поставеният под номер 1 Федерер отнесе германския квалификант Юлиан Райстер с 6-4, 6-0, 6-4 за 93 минути.

Миналогодишният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 1 Федерер отнесе германския квалификант Юлиан Райстер с 6-4, 6-0, 6-4 за 93 минути. Федерер не даде възможност за пробив на съперника си в цялата среща и пласира 40 печеливши удара.

Швейцарецът взе първия сет след пробив за 5-4, след което спечели втората част само за 18 минути с деветия си пореден гейм. В третия сет той отново доминираше. Федерер проби за 3-2 и затвори мача с атака на мрежата и прецизно воле.

Това бе победа номер 700  в кариерата на ФедЕкспрес и 150-а за него на „червени” кортове.

Следващият съперник на миналогодишния победител от „Ролан Гарос” ще бъде определен от мача между номер 20 Станислас Вавринка (Швейцария) и Фабио Фонини (Италия).

Двукратният четвъртфиналист Лейтън Хюит (Австралия) се класира за третия кръг, където ще срещне четирикратния шампион и номер 2 в схемата Рафаел Надал от Испания. 28-ият поставен Хюит спечели драматично доиграването срещу Денис Истомин от Узбекистан с 1-6, 6-3, 6-4, 2-6, 6-2.