3. Федерер - Хюит на финала в Хале

Федерер - Хюит на финала в Хале

Швейцарецът надигра трудно германец в полуфиналите

Роджър Федерер е на финал за шести път на турнира на трева в Хале, Германия. Швейцарецът надигра трудно със 7-6(3), 6-4 представителя на домакините Филип Пецчнер.

Мачът се разви по доста необичаен за швейцареца начин, който на няколко пъти се налага да проявява храброст, за да си върне изгубени геймове.

Това бе 76 победа от 77 мача за Федерер на трева от 2003 г. насам, когато той започна доминацията си на зелената настилка. Единствен Надал успя веднъж да го победи през 2007 г.

Срещата днес в Хале обаче започна изненадващо. От 40-0 Федерер загуби пет поредни точки и бе пробит. Още в следващия гейма обаче носителят на пет титли от този турнир си върна изоставането. При 3-3 Пецчнер направи нов пробив и взриви местната публика. При 5-4 той сервираше за сета, но тогава не прояви достатъчно нерви. Федерер усети това и изравни. В тайбрека фаворитът защити закономерната логика и със 7:3 точки спечели първата част.

Във втория сет при 3-2 Роджър проби и поведе с 4-2. До края той спаси два брейкпойнта и в крайна сметка затвори мача, който му осигури 28 поредна победа на Хале.

На финала носителят на 16 титли от Шлема ще срещне стария си познайник Лейтън Хюит, който показва много добра форма точно преди „Уимбълдън”.

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP