3. Федерер и Надал не срещнаха трудности в първите си срещи в Доха

Федерер и Надал не срещнаха трудности в първите си срещи в Доха

Първите двама в ранглистата на ATP - Роджър Федерер (Швейцария) и Рафаел Надал (Испания), записаха победи в първите си официални мачове за 2010 година. Номер 1 в света Федерер разби белгиеца Кристоф Рошу с 6-1, 6-2 в среща от първия кръг на турнира в Доха (Катар). Федерер година наниза 12 аса и затвори мача само за 57 минути. 28-годишният швейцарец ще срещне Евгени Корольов от Русия за място на четвъртфиналите.

Номер 2 Надал пък се справи с италианеца Симоне Болели с 6-3, 6-3 за 89 минути. 23-годишният испанец, четвъртфиналист в турнира през миналата година, не допусна пробив, като спечели 72 процента от точките при собствен сервис. Надал, който по-късно през януари ще защитава титлата си на Откритото първенство на Австралия, търси първа титла от май миналата година, когато триумфира в Рим.

Болели пък остана без победа срещу играч от топ 10 на света в 22-и пореден мач. Във втория кръг Надал ще играе срещу друг италианец - Потито Стараче.

Белгийският квалификант Стив Дарсис поднесе изненадата на деня, след като отстрани осмия в схемата Гийермо Гарсия-Лопес от Испания с 6-4, 6-1 само за 70 минути. Шампионът от 2002 година Юнес Ел Айнауи, който участва с "уайлд кард", също се класира за втория кръг. Мароканският ветеран, за когото това е последен турнир в кариерата, пласира 16 аса и се наложи със 7-6 (3), 7-6 (4) над квалификанта Райлър ДеХарт от САЩ.

Така 38-годишният Ел Айнауи стана най-възрастният тенисист с победа в турнир на АTP след американеца Джими Конърс (на 42 години в Хале през 1995 година).