3. Федерер смаза Хюит в Мелбърн, среща кошмара Давиденко на четвъртфиналите

Федерер смаза Хюит в Мелбърн, среща кошмара Давиденко на четвъртфиналите

Световният номер 1 диктуваше темпото и изигра най-добрия си мач от началото на годината

Роджър Федерер победи без проблеми Лейтън Хюит и стигна четвъртфиналите на „Аустрелиън Оупън”. Швейцарецът изигра най-добрия си мач от началото на турнира и надигра с 6-2, 6-3, 6-4 австралиеца.

През целия двубой на „Род Лейвър Арина” световният номер 1 диктуваше темпото и често Хюит се защитаваше с всички сили по краищата на корта. Такава защита обаче не бе достатъчна, за да се справи с Фед Ескпрес, който вече има 15 поредни победи на Хюит.

Първите два сета бяха безапелационни за двукратния победител в Мелбърн. Единствено в третия бившият номер 1 в света и местен любимец намери частично начин за противодействие.

Федерер направи пробив за 5-3 и сервираше за мача. Австралиецът обаче върна изоставането и сервира за 5-5. Въпреки силния предишен гейм, нещата не се получиха. Носителят на 15 титли от „Големия шлем” постигна нов пробив и затвори мача.

В следващия кръг швейцарецът ще има изключително труден съперник. След две поредни загуби той ще трябва да се справи с Николай Давиденко, ако иска да играе рекордния 23-и полуфинал в турнир от „Големия шлем”. Преди това брюнетът от Базел имаше 12 поредни победи над руснака.