3. Федерер започна защитата на титлата си в Париж по категоричен начин

Федерер започна защитата на титлата си в Париж по категоричен начин

Световният номер 1 срази в три сета австралиецa Лучак в първия кръг на „Ролан Гарос”

Миналогодишният шампион от „Ролан Гарос” Роджър Федерер започна блестящо защитата на титлата си в Париж. В първия си мач за точно час и 48 минути, световният номер 1 разпиля австралиеца Петър Лучак в три сета с 6-4, 6-1, 6-4. Швейцарецът през цялото време владееше случващото се на корта и само в първия сет позволи на натурализирания поляк да му създаде известни трудности.

В първата част двамата без проблеми взимаха своите подавания до резултат 4-5 в полза на Федерер, когато Лучак направи двойна грешка, с която позволи на своя съперник да го пробие и да вземе първия сет.

Следващите две части бяха просто протоколни. Фед Експрес си правеше каквото поиска и набързо успя да затвори мача. Във втория сет шампионът даде само гейм на австралиеца, а в третия – два.

Така Федерер без проблеми стигна до втория кръг, където ще срещне колумбиеца Фаля, размазал късно снощи сърбина Янко Типсаревич.