3. Иснър изхвърли Монфис от „Аустрелиън Оупън”

Иснър изхвърли Монфис от „Аустрелиън Оупън”

Американският тенисист Джон Иснър поднесе голямата изненада в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Високият над два метра Иснър изхвърли от турнира поставения под номер 12 в основната схема Гаел Монфис от Франция. Срещата на „Маргарет Корт Арина” продължи повече от 2 часа и половина, а последните два сета се решиха от тайбрек.

През първия сет, който продължи едва 19 минути, Иснър бе пълен господар на корта и след като не даде нито един шанс за пробив на Монфис, успя на два пъти да пробие сервиса на своя съперник и затвори сета с категоричното 6-1.

Вторият сет тръгна равностойно, двамата си размениха по един пробив до 4-4, след което Монфис взе подаването си за 5-4 и в следващия гейм отново проби сервиса на Иснър за 6-4, с което изравни резултата в мача.

Следващите два сета бяха решени от тайбрек, като и в двата случая късметът се усмихна на 24-годишния американец. В третия сет двамата си размениха по един пробив, а в тайбрека Иснър спечели на 4. Четвъртият сет премина без пробив от страна на някои от двамата тенисисти, а Монфис отново капитулира в тайбрека, този път на 5, и така напусна Мелбърн.

Победителят Иснър пък ще се изправи в следващия кръг срещу търсещия първата си титла от Големия шлем Анди Мъри.