3. Каратанчева би Делакуа и се изправя срещу Енен

Каратанчева би Делакуа и се изправя срещу Енен

Каратанчева сломи съпротивата на представителката на домакините Кейси Делакуа с 6-2, 0-6, 7-6(1) за 1:39:55 часа игра.

Родената в София, но състезаваща се за Казахстан - Сесил Каратанчева, записа страхотна победа на турнира по тенис в Бризбейн, Австралия, с награден фонд от 220 000 долара.

Сесил започна силно мача и набързо поведе с 1-0 сета след 6-2 гейма. Във втория обаче Каратанчева не записа нито един гейм и загуби безславно с 0-6. Третата част бе изключително оспорвана и се реши след тайбрек. В него нервите на софиянката бяха по-здрави и тя затвори мача след 7-1 точки.

В следващия кръг Сесил ще се изправи срещу бившата номер 1 Жустин Енен, която прави своето голямо завръщане в световния тенис, именно в Бризбейн.