3. Маркос Багдатис обърна Ферер в страхотен мач

Маркос Багдатис обърна Ферер в страхотен мач

Маркос Багдатис се класира изключително трудно за третия кръг на "Аустрелиън Оупън". Кипърецът обърна от 0:2 до 3:2 испанеца Давид Ферер в страхотен мач продължил над 4 часа, като в отделните части резултатът беше 4-6, 3-6, 7-6, 6-3, 6-1.

Маркос Багдатис се класира изключително трудно за третия кръг на "Аустрелиън Оупън". Кипърецът обърна от 0:2 до 3:2 испанеца Давид Ферер в страхотен мач продължил над 4 часа, като в отделните части резултатът беше 4-6, 3-6, 7-6, 6-3, 6-1.

Много изненадващо двубоят започна с явно предимство на Ферер, който поведе с 2:0 сета, възползвайки се от куп грешки на Багдатис.

Големият дух на кипърския тенисист обаче му позволи да спечели третия сет в тайбрек, в който Багдатис доминираше. Той стартира с ранен пробив в четвъртия сет, който спечели сравнително лесно. Така всичко трябваше да се реши в пети сет.

Багдатис поведе с 5:1 и започна да направи шоу за публиката. Това даде шанс за пробив на Ферер, но след това със страхотен форхенд по късия диагонал и мощен сервис Багдатис затвори мача с 6-4.

В следващата фаза на надпреварата кипърецът ще се изправи срещу победителя от срещата между американеца Доналд Йънг и представителя на домакините Лейтън Хюит.