3. Марсел Радев и Александра Митровска с нови победи на Държавното първенство до 18 год. "Девин Къп"

Въпреки проливния дъжд, който се изля над кортовете на тенис комплекса "Изида" в Добрич, голяма част от мачовете от програмата за вторник на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 18 години "Девин Къп" се състояха, като главна заслуга за това имаше перфектната база на клуба-домакин "Изида Добрич", както и организацията от много високо ниво, създадена от представителите от Българската федерация по тенис

Въпреки проливния дъжд, който се изля над  кортовете на тенис комплекса "Изида" в Добрич, голяма част от мачовете от програмата за вторник на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 18 години "Девин Къп" се състояха, като главна заслуга за това имаше перфектната база на клуба-домакин "Изида Добрич", както и организацията от много високо ниво, създадена от представителите от Българската федерация по тенис.

При юношите  водачът в схемата Марсел Радев  записа втора поредна победа, отстранявайки  с 6-3 6-1 Юмер Юмеров и в спор за място  на полуфинала ще срещне квалификанта Петър Атанасов, който се наложи с 6-2 6-3 над поставения под №6 Фердун Шефкедов.

Напред  продължават и Вилиан Петров и  Пламен Митев, които ще се изправят един срещу друг в мач от четвъртфиналите. Водачът в националната ранглиста  за юноши до 16 години Пламен Митев  победи с 6-4 6-4 Кристиян Митев, а намиращият се на трето място при 16-годишните Вилиан Петров се наложи с  6-0 3-6 6-1 над представителя на клуба-домакин "Изида Добрич" Владислав Матеев. Поставеният под №2 Стефан Трифонов също си осигури място сред осемте най-добри, отстранявайки с 6-1 6-2 Константин Митев.

Водачката в основната схема при девойките Александра Митровска победи с 6-1 6-1 Габриела Михайлова, но поставената под №2 Елеонор Чакърова напусна турнира след загуба с 6-7(5) 6-3 2-6 от Анна Велева. Борислава Ботушарова също се класира за четвъртфиналите след 6-2 6-0 срещу квалификантката Гергана Георгиева и в спор за място на полуфиналите ще се изправи срещу поставената под №3 Камелия Димитрова.

В първи  кръг Антоанета Цървулкова не даде и сет на поставената под №4 Вержини Чакърова, а във втори  отново записа победа, отстранявайки  с 6-1 6-1 квалификантката Калина Божилова и на четвъртфиналите ще срещне Виктория Тодорова, която се наложи с 6-0 6-3 над Димана Митева.