3. Мелбърн ще види Федерер – Хюит на осминафиналите

Мелбърн ще види Федерер – Хюит на осминафиналите

Лейтън Хюит ще се опита да прекъсне негативната си серия от 14 последователни загуби срещу световния номер 1

Любимецът на публиката в Мелбърн Лейтън Хюит се класира за 1/8-финалите на турнира от „Големия шлем” – „Аустрелиън Оупън”.

Поставеният под номер 22 в основната схема представител на домакините стигна до успех над Маркос Багдатис от Кипър за едва 54 минути игра.

Лейтън не даде нито един гейм на своя съперник в първия сет, а във втория поведе с 4-2 и Багдатис реши да прекрати участието си в двубоя заради контузия.

Така феновете на „Род Лейвър Арина” не бяха свидетели на тенис спектакъл, но видяха как голямата им надежда продължава напред.

На 1/8-финал Хюит ще се изправи срещу световния номер 1 Роджър Федерер. Лейтън има 14 последователни загуби от швейцареца. Общо двамата са изиграли 23 мача, в който австралиецът има едва 7 успеха.