3. Надя Петрова мина трудно през красива французойка

Надя Петрова мина трудно през красива французойка

Рускинята Надя Петрова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след трудна победа в три сета - 6:7 (2), 6:4, 10:8, над представителката на домакините Араван Резаи.

Рускинята Надя Петрова се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след трудна победа в три сета - 6:7 (2), 6:4, 10:8, над представителката на домакините Араван Резаи

Поставената под номер 19 Петрова спаси три мачбола и изпусна три в третия сет преди срещата да бъде прекратена заради късния час при 7:7 в петък.

Днес рускинята се нуждаеше само от 15 минути, за да стигне до успеха. Тя направи пробив при сервис на Резаи и резултатът стана 9:8 в нейна полза, след което спечели своето подаване и триумфира в срещата.

Петрова, полуфиналистка в Париж през 2003 и 2005 година, ще се изправи срещу поставената под номер 2 американка Винъс Уилямс в следващия кръг.

Напред в турнира продължава и Даниела Хантухова (Словакия), победила Янина Викмайер от Белгия със 7:5, 6:3.

Рускинята Алиса Клейбанова отпадна след поражение с 2:6, 6:4, 0:6 от казахстанката Ярослава Шведова. Шахар Пеер от Израел пък надигра друга представителка на домакините Марион Бартоли със 7:6 (7), 6:2 и също продължава в четвъртия кръг на турнира.