3. Най-дългият мач в историята на тениса завърши!!!

Най-дългият мач в историята на тениса завърши!!!

Иснер победи Маю след общо 183 гейма, 70-68 в решителния пети сет и 11 часа и 5 минути на корта

Американец и французин пренаписаха историята на "Уимбълдън" – история, която едва ли ще бъде променена някога в турнир от "Големия шлем".

Дългучът Джон Иснър успя да победи специалиста на трева Никола Маю след три дни – общ резултат 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68. Така двамата съвсем спокойно могат да кандидатстват за записване в Книгата на рекордите на Гинес!!!

Двамата биха всички рекорди по продължителност на тенис мач, играейки 11 часа и 5 минути!

Джон Иснър направи невъобразимите 246 уинъра срещу 244 на Маю (без да се включват сервисите на двамата). Американецът записа 112 аса срещу 103 на своя съперник.

Вчера мачът между двамата бе прекъснат при 59-59 гейма в решителния трети сет. Двамата започнаха да печелят подаванията си днес, преди при резултат 69-68 Иснер да пробие сервиса на французина и да триумфира с крайната победа.

Двамата разиграха общо 980 точки, като любопитното е, че Маю спечели повече от тях - 502, но това не беше достатъчно. Французинът излезе 155 пъти на мрежата в двубоя и завърши успешно 111 от атаките си.

Иснър пък спечели 97 точки на мрежата от 144 опита. Американецът направи и 246 печеливши удара, с два повече от френския си съперник.

"Малко съм уморен, но когато играеш такъв мач при такава атмосфера тази умора не се чувства. Публиката беше фантастична. Маю се показа като истински боец. Исках и двамата да бъдем победители. За мен беше чест да играя срещу него. Пожелавам му всичко най-добро", заяви Иснър, който във втория кръг ще играе срещу холандеца Тимо Де Бакер.

Някои от рекордите, които двамата тенисисти подобриха:

1. Най-много асове в един мач - До този момент рекордът се държеше от Иво Карлович, който бе направил 78, но Иснър наниза невероятните 112, а Маю 103

2. Най-дълъг мач в историята на тениса (брой геймове) - Иснър и Маю изиграха общо 183 гейма, подобрявайки рекорда от 112, поставен през 1969 г. от Гонсалес и Пасарел (отново на "Уимбълдън").

3. Мач с най-много асове – 215 (103 за Маю и 112 за Иснър)

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP