3. Неизвестният Фонини превъзмогна недружелюбния Париж и изхвърли Монфис

Неизвестният Фонини превъзмогна недружелюбния Париж и изхвърли Монфис

След 2-6, 4-6, 7-5, 6-4, 9-7 Фонини очаква Робин Сьодерлинг в следващия кръг на "Ролан Гарос"

Италианският тенисист Фабио Фонини, който се намира сред първите 100 на световната ранглиста спечели мача си от втория кръг на „Ролан Гарос” срещу любимеца на Париж Гаел Монфис.

Спорът между двамата тенисисти бе белязан от няколко на брой скандални ситуации. Започналата вчера среща продължи толкова дълго, че Монфис и Фонини решиха спора си днес. Не с това обаче ще бъде запомнен двубоят продължил цели 256 минути, или 4 часа и 26 минути. Италианецът Фонини бе постоянен обект на освирквания и опити за нарушаване на игровия ритъм от страна на френските фенове на централния корт „Филип Шатрие”. Въпреки всичко той успя да надделее над именития си съперник след страхотен обрат в последните геймове на петия сет и с резултат от 2-6, 4-6, 7-5, 6-4, 9-7 продължава участието си напред.

Играта днес се поднови при резултат 5-5, след като вчера двамата приключиха при абсолютна тъмнина. Фонини взе първото разиграване и поведе в резултата с един гейм. Същото стори и Гаел Монфис под съпровода на очакваните освирквания и скандирания по адрес на опонента си. Този път италианецът показа далеч по-голяма сдържаност и не допусна това да развали концентрацията му.

Размяната на сервис геймове продължи до 8-7, когато подаването си взе Фонини. 16-ят гейм на петия сет се оказа решаващ, в който италианецът възкръсна и от 0-40 успя да обърне Монфис и да вземе решаващия пробив, който го прати в третия кръг.

Там Фонини ще срещне миналогодишния финалист Робин Сьодерлинг.

Анди Родик отстрани с 3-1 сета словенецът Блаж Кавчич и след 6-3, 5-7, 6-4, 6-2 в следващия кръг ще срещне Теймураз Габашвили.