3. Неконтролируем Сьодерлинг смаза Федерер в Париж (видео)

Неконтролируем Сьодерлинг смаза Федерер в Париж (видео)

Отмъщение за шведа за загубения финал миналото лято – обрат над шампиона Федерер за 3-6, 6-3, 7-5, 6-4 и полуфинал на „Ролан Гарос” за втора поредна година

Шведският тенисист Робин Сьодерлинг за втора поредна година прегази фаворитите на „Ролан Гарос”. След като миналото лято изхвърли петкратния шампион Рафа Надал, в среща от четвъртфиналите в Париж поставеният под номер 5 в основната схема надделя с 3-6, 6-3, 7-5, 6-4 над световния номер 1 и шампион от миналата година Роджър Федерер и по този начин си върна на Фед Експрес за загубения финал през миналия сезон. Срещата бе прекъсната за известно време заради дъжд, а след подновяването и шведът не остави шансове на шампиона и постигна първата си победа в 13-ия сблъсък в официални мачове между двамата. На полуфиналите той ще срещне чеха Томаш Бердих, който се разправи с Михаил Южни.

Това ще е втори полуфинал в Париж за възпитаника на Магнус Норман, докато за Федерер това бе край на една велика серия – швейцарецът навъртя 23 поредни полуфинала в турнири от Големия шлем преди да бъде спрян от мощната игра на шведа на "Филип Шатрие" днес (втория рекорд се държи от Иван Лендъл, който има 10 поредни полуфинала). Също така Федерер може да сдаде лидерската позиция в световната ранглиста, ако Рафаел Надал успее да завоюва петия си трофей на "Ролан Гарос".

Мачът започна по-добре за Федерер, който осъществи първия пробив в мача при резултат 3-3. Впоследствие пробивът бе затвърден от шампиона, който спечели и при следващото подаване на Сьодерлинг, за да затвори убедително сета за 6-3.

По всичко личеше, че Федерер уверено ще продължи към своята победа номер 13 над Сьодерлинг, но едва ли е очаквал неговия  отговор. Шведът се развихри през втората част и набързо поведе с 3-0. При 5-3 в своя полза Сьодерлинг отново проби след дълъг гейм и изравни резултата.

Третият сет вървеше равностойно и двамата убедително печелеха подаванията си до резултат 5-5. Тогава над кортовете в Париж заваля силен дъжд, който отложи мача за около час. Веднага след подновяването на играта Сьодерлинг проби отново за 6-5, след което спечели подаването си на 30 и сътвори пълен обрат в мача.

В четвъртия сет с всяка изминала минута силите на Федерер намаляваха, а тези на Сьодерлинг се увеличаваха. Макар и с голяма мъка, Фед Експрес успя да стигне до 4-4, въпреки трудностите при собствен сервис и пълната безпомощност при подаването на Сьодерлинг. Тогава обаче надмощието на шведа си каза думата и той достигна до поредния си пробив, въпреки единия изпуснат мачбол.

Впоследствие финалистът от миналата година сервира убедително за спечелване на мача, взе подаването си на 15 и детронира шампиона.

На полуфиналите Сьодерлинг ще се изправи срещу чеха Томаш Бердих, който по същото време размаза без проблеми Михаил Южни от Русия в три сета 6-3, 6-1, 6-2.

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP