3. Новак Джокович излезе победител от най-късния мач в историята на „Уимбълдън”

Новак Джокович излезе победител от най-късния мач в историята на „Уимбълдън”

Джоко обърна белгиеца Оливие Рошу две минути преди 11-я час в Лондон

Новак Джокович излезе победител от най-късния мач  в историята на „Уимбълдън”

Централният корт на „Уимбълдън” вчера стана свидетел на най-късно завършилия финал в историята на турнира за „Големия шлем”. Първата ракета на Сърбия Новак Джокович спечели драматичен мач с обрат срещу белгийския представител Оливие Рошу, като последният удар в мача бе направен в 10:58 ч. местно време (00:58 ч. б.г.). Мачът „засенчи” миналогодишната победа на Анди Мъри над Станислас Вавринка от Швейцария с 19 минути.

Жребият събра двамата тенисисти един срещу друг, след като по-рано през годината скромният белгиец надделя над третия в света в Маями. Джокович не допусна нова изненада и спечели продължилата 231 игрови минути среща с 4-6, 6-2, 3-6, 6-4, 6-2.
Джокера изоставаше с 1:2 сета към 10:30 ч. б.г. в навечерието на лятното слънцестоене. Тогава дойде и решението на рефера, че тенисистите не разполагат с достатъчно естествена светлина за игра и нареди едва второто разгъване на струващия 100 милиона лири подвижен покрив. След 45 минути прекъсване двамата се върнаха на централния корт и подновиха играта на изкуствено осветление.
Прекъсването оказа положително влияние върху играта на сърбина и с 12-я пробив в мача взе ранна преднина в четвъртия сет. Джокович направи всичко да избегне трета четвърта загуба срещу Рошу в последните им пет сблъсъка и въпреки спасените от белгиеца три брейкпойнта в края на сета Джокович изравни резултата.

Петият гейм на последния сет се оказа решаващ. В него сърбинът проби, за да поведе с 3-2 и в крайна сметка запази аванса си и затвори мача две минути преди задължителното законово прекъсване на всички спортни дейности на територията на „Ол Ингланд Клъб”.
Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP