3. ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай

ОБЗОР: Синер, Медведев и Алкарас на четвъртфинал в Шанхай

Григор Димитров и Зверев отпаднаха

Водачът в световната ранглиста Яник Синер (Италия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 9 милиона долара.

Синер надделя над 14-ия поставен Бен Шелтън (САЩ) с 6:4, 7:6(1) за час и половина и навръх 22-ия рожден ден на американеца.

Италианецът вече води с 4:1 победи срещу съперника, като взе реванш за единствената си загуба в първия мач помежду им на същата фаза на турнира в Шанхай през миналия сезон.

Шелтън стартира страхотно, като спечели първите 16 точки на собствен сервис, но при 4:4 се пропука и допусна пробив, който се оказа решаващ за изхода на първия сет.

Във втората част американецът беше близо до брейк, след като дръпна с 40:0 в осмия гейм, но Синер взе пет поредни разигравания при собственото си подаване, а в последствие се стигна до тайблрек. В него италианецът направи нова силна серия от седем последователни точки, за да триумфира.

Така Синер записа 62 победа за сезона, с което е лидер по този показател в Тура. Той е достигнал поне до четвъртфиналите на всичките 14 състезания, в които е участвал през кампанията, като има и шест титли.

23-годишният италианец стана първият тенисист след Александър Зверев през 2018 година, който се класира за седми четвъртфинал в сериите "Мастърс" в рамките на един сезон. Рекордьори с по 8 са Новак Джокович (Сърбия) и Томаш Бердих (Чехия) от 2015 година.

Синер очаква за място на полуфиналите шампиона в турнира от 2019 година и пети поставен Даниил Медведев (Русия), който пласира 10 аса при успеха над номер 10 в схемата Стефанос Циципас (Гърция) със 7:6(3), 6:3 за 110 минути.

Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека Медведев дръпна с 5:2 точки и това се оказа решаващо. Във втората част руснакът навакса ранно изоставане от 0:2, като стигна до крайната победа, след като спечели шест от последните седем гейма в мача.

Номер 3 Карлос Алкарас (Испания) достигна за първи път в кариерата си до най-добрите осем в Ухан, след като се справи с 38-годишния френски ветеран Гаел Монфис с 6:4, 7:5 за 87 минути.

Испанецът беше солиден на собствен сервис, спаси единствената възможност на съперника за брейк в шестия гейм на първата част, а в последствие реализира по един пробив в края на всеки сет, за да стигне до 12-ата си поредна победа и 51-а в 60 мача през сезона.

Така Алкарас очаква чеха Томаш Махач, който отстрани номер 11 Томи Пол (САЩ) с  3:6, 6:4, 6:3 за малко повече от два часа. При 3:3 във втория сет Махач взе седем от следващите девет гейма по пътя си към обрата.

Вицешампионът от 2019 година и втори поставен Александър Зверев (Германия) отпадна в четвъртия след след поражение от белгиеца Давид Гофен с 4:6, 5:7.

Гофен, който е 66-и в света в момента, ще играе на четвъртфиналите срещу номер 7 Тейлър Фриц (САЩ), който се справи без проблеми с Холгер Руне (Дания) с 6:1, 6:2.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в Шанхай след поражение в три сета от 19-годишния чех Якуб Меншик, чийто следващ съперник ще бъде четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия).

Кузманов с летящ старт в Италия

Янаки Милев отпадна, Пьотр Нестеров с перфектен успех

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан