3. Петър Трендафилов и Добромир Ганев спечелиха първия Pro-Am турнир от веригата Zagorka Tennis Cup 2010

Купата им бе връчена от изпълнителния директор на Загорка АД, Рууд ван ден Ейнден на кортовете на ТК „Дема”

Петър Трендафилов и Добромир Ганев победиха в първия от четирите турнира на Zagorka Tennis Cup 2010. Купата им бе връчена от изпълнителния директор на Загорка АД, Рууд ван ден Ейнден на кортовете на ТК „Дема”. На финала те надделяха над Михаил Андреев и Иван Каневчев с 2:1 сета (6:3, 5:7) и 10:7 в решаващия тайбрек. Двойката-победител постигна победата в оспорван двубой и променливо време. Срещата до последно остана напрегната и държа публиката в напрежение. Феновете бяха активни до самата развръзка, въпреки предизвикателствата на времето, което наложи прекъсване на мача.

Петър Трендафилов е състезател от разширения състав на националния отбор и държавен вицешампион за 2009 г. Неговият партньор Добромир Ганев е предприемач в сферата на недвижимите имоти. Михаил Андреев е бивш шампион за юноши до 16 години и два пъти държавен шампион двойки мъже. Той играе с бившия треньор на националния отбор по ски Иван Каневчев, който в момента е директор на ски училище „Витоша”.

Почетната двойка на турнира – тенис звездата ни Маги Малеева и нейният партньор - журналистът и продуцент Асен Григоров, се класираха на 2-ро място в група А. Те постигнаха равен брой точки с победителите в групата Галя Ангелова и Румен Вътков, но загубиха директния двубой за първо място с тях.

През уикенда 29-30 май на кортовете на ТК „Дема” 32 Pro-Am двойки мериха сили в първия турнир от веригата Zagorka Tennis Cup. Сред тях бяха Тодор Енев и Крум Савов, Илия Кушев и Бойко Найденов, Иво Трайков и Недялко Йорданов, Георги Кръстев и Огнян Герджиков, Димитър Кузманов и Йордан Йовчев, Мартин Велев и Весела Лечева. Някои от срещите бяха изключително оспорвани, което се потвърди от изравнените резултати в групите, където победителите се определиха с въртележка.

Първите срещи от веригата Zagorka Tennis Cup 2010 преминаха в спортсменски дух и приятелска атмосфера, придружена от студена Загорка за всички. По повод 15-тата годишнина на турнира вдъхновяващата и иновативна марка си постави за цел да предоставя най-добрите тенис изживявания не само на професионалната тенис аудитория, но и на непрофесионалистите с новия Pro-Am формат, който провокира голям интерес.

Веригата Zagorka Tennis Cup продължава с турнири в Пловдив (26-27 юни, ТК „Локомотив”) и Варна (17-18 юли, ТК „Черно Море – Елит”). На 28 и 29 август в София (ТК „Левски”) ще се състои заключителният турнир „Мастърс” на Zagorka Tennis Cup 2010. За отбелязване на края на юбилейното тенис състезание „Загорка” ще даде възможност на почитателите на тениса и качествената бира да гледат демонстрационен мач с участието на световната суперзвезда Борис Бекер.
Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP