3. Петсетов трилър прати Томи Хаас в третия кръг на „Аустрелиън Оупън”

Петсетов трилър прати Томи Хаас в третия кръг на „Аустрелиън Оупън”

6-4, 4-6, 3-6, 6-1, 3-6 и Типсаревич изхвърча от турнира

Срещата между Янко Типсаревич и Томи Хаас бе поредния зрелищен сблъсък в Мелбърн Парк, завършил в пет сета. Томи успя да излезе победител след 4-6, 6-4, 6-3, 1-6, 6-3, а срещата продължи точно 200 минути. Янко започна срещата по-съобразително, но последва обрат от страна на Хаас. Резултатът бе изравнен от сърбина, но в петия сет германецът се оказа по-издръжлив и успя да пречупи коравия сърбин.

Първият сет започна много оспорвано като всичко вървеше гейм за гейм, но Типсаревич успя да пробие четвъртото подаване на Хаас, което му помогна да затвори и сета за 46 минути.

Във втория Хаас започна по-добре и пробивът бе на лице още във втория гейм, което предреши и изхода от сета. Сетът завърши при резултат 6-4 и срещата започна отначало.

Третата част отново бе спечелена от Хаас, като той успя да затвори сета само за 34 минути след два пробива в своята сметка. Сърбинът пък спечели четвъртия сет и драмата стана пълна. За да направи 2-2 сета, Типсаревич позволи на Хаас да вземе само един гейм и това стана най-бързият сет в срещата, който продължи едва 29 минути.

В петия решителен сет Томи се оказа с повече сили. При 4-3 за него на сервис линията застана Типсаревич, но точно в този момент началният удар му изневери и бившият номер 3 в света получи два скрити мачбола. Хаас се възползва се още от първия и хвърли в екстаз феновете си. В този момент пред Хаас оставаше само да си вземе подаването и го направи, което му осигури участие в следващата фаза на турнира.

Следващият съперник на Томи е още по-опасен. Това е фрацузинът Жо-Вилфред Цонга, който победи американеца Тайлър Дент с 6-4, 6-3, 6-3.