3. Пиронкова не направи чудото срещу Енен (видео)

Пиронкова не направи чудото срещу Енен (видео)

Българката игра страхотно, но загуби от Кралицата на клея

Цвети Пиронкова не можа да повтори триумфа, който направи преди години, когато изхвърли Винъс Уилямс в първия кръг на „Аустрелиън Оупън”, и си събра багажа след първия кръг на започналия преди два дни „Ролан Гарос”.

Българката игра много добре, но загуби с 4-6, 3-6 от Кралицата на клея Жустин Енен, която се опитва да завоюва отново върха в тениса след над година отсъствие.

Двубоят на централния корт „Филип Шатрие” бе много интересен и предложи страхотни моменти на публиката, която със сигурност остана удовлетворена.

81-ата в света Пиронкова игра много постоянно в целия двубой и показа някои изключителни минаващи удари. Това обаче не й помогна да запише четвъртата си загуба срещу четирикратната победителка в Париж.

Мачът между Пиронкова и Енен започна много завързано. Белгийката успя да пробие при 3-3, а когато сервираше за сета, Цвети имаше възможност да направи 5-5. Тя обаче пропусна възможността, след което Енен нямаше прошка – 6-4.

Във втория сет белгийката дръпна с 2-0, Пиронкова прояви страхотна психика и взе следващите три гейма, за да стигне до 3-2. Тогава тя получи шанс и за 4-2, който не успя да реализира и сякаш след това рухна. Така, за нула време, Жустин Енен взе следващите четири гейма и затвори мача.

В следващия кръг Енен ще срещне Клара Закопалова или Катарина Сработник.