3. Протестите в Оукланд продължават, Пеер стигна до четвъртфиналите

Протестите в Оукланд продължават, Пеер стигна до четвъртфиналите

Протестиращи прекъснаха мача от втория кръг от Оукланд Класик на Шахар Пеер, преди израелката да надделее с 6-1, 6-0 над Магдалена Рибарикова и да се класира на четвъртфиналa.

Групата активисти, които протестираха срещу отношението на евреите към палестинците и призоваваха Пеер да се оттегли от турнира, бяха арестувани. 22-годишната Пеер, често бе обект на подобни протести през последната година.

"Мисля, че нещата наистина са зле. Вчера беше малко по-спокойно, но днес е много по-шумно. Тези хора знаят точно къде да застанат, за да ги чувам добре, но въпреки това аз продължавам", заяви Пеер.

Организаторите спряха мача, след като Пеер спечели първия сет и 15 минути обсъждаха да продължи или не срещата. Пеер бе категорична, че иска играта да продължи и успя лесно да вземе победата от разсеяната Рибарикова.

Словашката тенисистка призна, че протестите са й повлияли. "Трудно е да се играе по време на протест. Загубих първия сет, защото не бях концентрирана. Мислех за тези хора, не за играта си", призна Рибарикова.

В четвъртък Пеер ще се изправи на четвъртфинал срещу Мария Кириленко, която победи естонката Кая Канепи с 6-2, 6-3.