3. Рафа Надал не даде шанс и на Белучи

Рафа Надал не даде шанс и на Белучи

Надал се класира с лекота на четвъртфиналите след 6-2, 7-5, 6-4 над амбициозния бразилец

Четирикратният шампион от „Ролан Гарос” Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от „Големия шлем”, след като в днешния си двубой успя да отстрани бразилеца Томаш Белучи в три сета с резултат 6-2, 7-5, 6-4.

Мачът започна с размяна на пробиви, след като Надал бе повел с 2-0 гейма. Последвалата реакция на Белучи доведе резултата до 2-2, но до края на първия сет Надал бе безкомпромисен налагайки педантичната си и спокойна игра.

По подобен начин започна и втората част, в началото на която Белучи успяваше да се придържа към равенството в резултата. Испанецът обаче отново показа зъби, вземайки с лекота четвъртия и петия гейм, благодарение на които обърна бразилеца и поведе с 3-2. Непосредствено след това Белучи върна пробива, а с това и интригата във втория сет. Последва нова размяна на пробиви, докато мачът не достигна до ново равенство, този път при 5-5. Надал реши спора с нов изблик на спокойствие под напрежението, на което бе поставен. Той взе 11-я гейм с отличен бекхенд уинър по диагонала на корта, а в решаващия гейм Белучи запрати топката в мрежата, което след 1 час и 1 минута увеличи преднината на испанеца.
Следвайки установения сценарий и третата част започна с два брейка. Първи това стори Надал за 1-0. Поредно равенство бе фиксирано при 2:2, но оттам нататък кормилото бе поето от Надал, като Белучи единствено можеше да следва темпото. Решаващият за испанеца пробив дойде за 3-2, за който Надал използва силен  форхенд по основната линия, което предизвика грешка на Белучи.

Бразилецът държеше съперника си в напрежение до самия край на мача, но и най-добрите му опити се оказаха недостатъчни да го задържат по задълго. Надал затвори третия сет за 53 минути и с отплатата на спокойствието и концентрацията си очаква своя съперник на четвъртфиналите. Той ще бъде излъчен в двубоя между сънародниците му Фернандо Вердаско и Николас Алмагро.
Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP