3. Рафа Надал продължава защитата на титлата си в Мелбърн

Рафа Надал продължава защитата на титлата си в Мелбърн

Миналогодишният шампион от „Аустрелиън Оупън” Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите турнира в Мелбърн, след като победи с 6-4, 4-6, 6-4, 6-4 хърватина Иво Карлович. Хърватският тенисист направи 28 аса срещу само 2 за испанеца, но предимството на Надал дойде при непредизвиканите грешки - 15 за Рафа срещу 42 за Карлович.

Миналогодишният шампион от „Аустрелиън Оупън” Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите турнира в Мелбърн, след като победи с 6-4, 4-6, 6-4, 6-4 хърватина Иво Карлович. Мачът не бе от най-интересните, но затова пък и двамата играха доста на мрежата, което бе предпоставка за интересни разигравания.

Все пак сервисът на Карлович този път не бе немислими рамки, за което свидетелства и фактът, че така и не се стигна до тайбрек. Хърватският тенисист направи 28 аса срещу само 2 за испанеца, но предимството на Надал дойде при непредизвиканите грешки - 15 за Рафа срещу 42 за Карлович.

Първият сет вървеше гейм за гейм до 4:4, когато Надал успя да пробие Карлович. След това испанецът безпроблемно взе гейма, в който сервираше, и затвори сета с 6-4. Вторият сет се разви почти по идентичен начин, но този път късметът бе на страната на Карлович, който успя да осъществи късен пробив. При 5:4 в своя полза хърватинът имаше 3 брейкпойнта, които в крайна сметка му донесоха успеха във втората част.

Надал започна много силно третия сет и направи ранен пробив за 2:1, след като контролираше събитията на корта до края на частта. Четвъртият сет се разви по идентичен начин с третия. Ранен пробив на Надал наклони сериозно везните в негова полза, а Карлович успяваше единствено да печели своите сервис-геймове.

В крайна сметка Надал не допусна изненада и затвори мача в своя полза след 2 часа и 36 минути игра.

На четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу британеца Анди Мъри, който тази нощ надигра с 3:0 сета американеца Джон Иснър.